
Foto un video producēšana
Tev labāk patīk uz pasauli lūkoties caur kameras objektīvu, kreatīvi izpausties Adobe Photoshop un Premiere Pro? Mēs Tevi ļoti labi saprotam, tāpēc studiju laikā Tu varēsi apgūt jaunas zināšanas par foto un video mākslas tehnikām, vēsturisko attīstību un pats galvenais – iet, darīt un radīt savus mākslas darbus. Varam arī pačukstēt, ka Tev būs iespēja izmēģināt izstādes kuratora lomu, veidojot kādu foto/video izstādi – varbūt laiks savai pirmajai personālizstādei?
Studiju programma – Mākslas INSTITŪCIJU PĀRVALDĪBA
SPECIALITĀTE – KuLTŪRAS DARBA SPECIĀLISTS
Radošs, patstāvīgs un konkurētspējīgs speciālists kultūras pārvaldības jomā, kurš nodrošina dažāda mēroga projektu izstrādi, vadīšanu un koordinēšanu savā specializācijā gan Latvijā, gan Eiropā.
Specializācija – foto un video producĒŠANA
Paralēli vispārizglītojošajiem priekšmetiem humanitārajās zinātnēs un profesionālajām studijām kultūras menedžmentā, studenti iegūst praktiskas iemaņas gan fotogrāfiskā attēla un video materiāla lietišķajā veidošanā, gan arī radošā satura un koncepta izstrādē. Nozīmīgākā prasība šajā programmā ir izvirzīta jēgpilnas un mērķtiecīgi veidotas vizuālas konstrukcijas jaunrades prasmes apgūšana, kas pieļauj patstāvīgu darbu foto vai video producenta amatā, bet izcilības gadījumā attīsta kompetences darbam ar citu autoru veidoto materiālu, kas atbilst foto vai video redaktora un kuratora kompetences līmeņiem. Studiju plāna veidošanā ir iespējams izvēlēties nepieciešamo kursu apjomu no vairākiem studiju kursu moduļiem, tādējādi attīstot prasmes tieši tajās jomās, kas studentam ir visaktuālākās.
Studiju laikā tiek apgūta digitāla attēla veidošana, iemaņas darbam dabiskajā un mākslīgajā apgaismojumā, kā arī plašas digitālās apstrādes iemaņas. Prasmju slīpēšanai ārpuslekciju laikā pieejama laboratorija un foto studija. Izglītības procesā studenti iegūst priekšstatu par foto un video materiālu veidošanas tehnisko pusi, kā arī apgūst producēšanas procesa nianses vizuālo mediju jomā. Programmas saturs paredz jēgpilna un konkurētspējīga vizuāla vēstījuma sagatavošanas prasmes attīstību gan foto, gan video nozarēs. Tiek apskatītas gan pagātnē bijušās aktualitātes, gan arī mūsu laikmeta tendences un to atšķirības. Liekot uzsvaru uz vizuālo pratību (visual literacy), tiek veicinātas tās prasmes un iemaņas, kas ir pieprasītas tirgū, kā arī attīsta kompetences, kas nodrošina iespēju patstāvīgi attīstīties turpmākajās dzīves gaitās.
STUDIJU PROCESS
STUDENTU DARBI
Zahars Subotins, “Ceļojums caur distanci” (2020). Foto projekts. RadioNabas fotokonkursa 8. dzimšanas dienai rīkotā fotokonkursa “Distance” finālists. Darbs uzvarēja arī skatītāju simpātiju balsojumā portālā LSM.lv.
Mārtiņš Cēsnieks, “Laima Jurča – dokumentālā īsfilma” (2021). Kvalifikācijas darbs: https://www.youtube.com/watch?v=SnjoDZyEml0
Kristaps Bērziņš. Dokumentālā īsfilma “MERINGUE – MENTORI” (2021). Kvalifikācijas darbs: https://www.youtube.com/watch?v=E8FsGlICWXM