Studentu teātris

Edīte NeimaneStudentu teātra aizsākums ir 2000. gadā, kad režijas nodaļas studenti Edītes Neimanes vadībā noorganizē teātra dienu un sāk piedalīties Rīgas Tehniskās universitātes studentu kluba rīkotajos teātra dienu festivālos.
2002. gadā koledžas studentu teātris startē teātru salidojumā Dobelē un Rīgā pie Melngalvju nama ar muzikālu izrādi „Pelnrušķīte”.
Oficiāli LKK Studentu teātris tiek dibināts 2002. gadā. Sākas eksperimenti, veidojot dažādu žanru un stilu iestudējumus dažādos spēles laukumos.

 

REPERTUĀRS
Ž. Anuja „Antigone” – izrāde par varas nozīmi cilvēku attiecībās, par meliem un patiesību, sirdsapziņu un spēju mīlēt. Studentu teātris piedalījās dažādos festivālos: 2004. gadā Rēzeknē – 3. starptautiskajā festivālā „Soli pa solim”, 2005. gadā festivālā „Rīga spēlē teātri” un Bulgārijā starptautiskā jauniešu teātru festivālā „Laiks – 2005”.

„Mīla stiprāka par nāvi” pēc Jāņa Raiņa lugas motīviem. Piedalījās festivālos – 2006. gadā Lietuvā – Šauļu rajonā, Tautas teātru salidojumā Jēkabpilī un Baltijas jauniešu teātru festivālā Rīgā „Baltijas zvans”.
2007. gadā studentu teātris iegūst RTU Studentu teātru dienās galveno ceļojošo balvu un piedalās starptautiskā projektā „Jāņi Beļģijā”, kur darbojas Jāņu pasākumā.
Teātra repertuārā ir arī absolventes Ineses Pudžas diplomdarba izrāde T. Viljams „Māja, kas paredzēta nojaukšanai”. Ar šo izrādi teātris ir startējis Lietuvā – starptautiskos festivālos Trakai pilsētā un Klaipēdas Universitātē, kā arī Rēzeknē festivālā „Soli pa solim” 2006. gadā.
„Trauslie ziediņi” pēc igauņu rakstnieces Silvijas Rannamā stāsta „Kadrija” motīviem – izrāde par pamestiem un internātā dzīvojošiem pusaudžiem un viņu savstarpējām attiecībām. Otra izrāde ir „Peļu slazds” pēc Agatas Kristi lugas motīviem. Tā ir izrāde, par to, ka ļaunums, cietsirdība un vardarbība atstāj sekas uz visu mūžu, krimināllieta, kura slēpj pagātni, bet kura ieintriģē ar negaidītiem notikumiem.

Studentu teātra aktieri ir vadījuši vairākus pasākumus – festivālus: „Rīga spēlē teātri” un Amatieru teātru salidojumu Jēkabpilī.

Šobrīd teātrī darbojas 16 studenti un, sagaidot teātra 5 gadu jubileju, teātris strādā pie diviem iestudējumiem.
Teātra mākslinieciskā vadītāja un režisore ir Edīte Neimane.

TEĀTRA DALĪBNIEKI

Teātrī kopš 2003. gada darbojas – Vita Kāposta, Kristīne Eižvertiņa, Laura Zvilna, bet kopš 2004. gada – Māra Brandere.

Teātra bijušie aktieri – Madara Lāma, Juris Jonelis, Inese Pudža, Marts Mihailovs, Jurģis Tūbelis, Anrijs Sirmais, Gatis Vectirāns, Edijs Frīdenbergs, Artis Drozdovs, Jurijs Djakonovs, Vismants Treisners un Mārtiņš Jansons.
Aktieri, kuri strādā no 2006. gada – Randa Medne, Katrīne Rožukalne, Egita Kļava, Guntis Trops, Madars Kalnītis un Normunds Zālamans.
No 2007. gada – Kristīne Logina, Uģis Točs, Gita Gasiņa, Jānis Klimanovs, Ulvis Zirnis, Vladislavs Krasovskis un Gatis Brauns.
Projektos ir uzaicināti piedalīties Vecpilsētas aktieri – Guntis Arājs, Inita Kānīte, Atis Zābers, kā arī studenti Kristīne Fedotova, Kristaps Paegle un Juris Mols.

2013./2014. studiju gada Studentu teātra sastāvs:

Alberts Vecmanis-aktieris
Alīda Pērkone- aktrise
Andris Kaļiņins-aktieris
Faina Ņebova-aktrise
Juris Mūrmanis-aktieris
Kārlis Artejevs-aktieris
Krišjānis Elviks-aktieris
Lāsma Poča-aktrise

Melānija Dubra-apskaņošana
Paula Kalniņa-aktrise