Vides pieejamība

Atrašanās vieta, transports

LKA Latvijas Kultūras koledža atrodas Rīgas centrā, 300m rādiusā pieejams visa veida sabiedriskais transports– tramvaji, autobusi, trolejbusi, mikroautobusi. Tieši blakus koledžas ēkai atrodas 50. autobusa pietura: Ģertrūdes iela. Precīzāks ieskats kartē: https://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#riga/map,page.

Auto novietošanai pie koledžas atrodas maksas autostāvvietas, speciāli paredzētu auto novietņu studentiem nav. Ēkas pagalmā ir vieta divpadsmit auto novietošanai, kas paredzētas koledžas personālam un viesiem.

Iekļūšana ēkā un telpu pieejamība

Koledžas ēkai ir divas ieejas: centrālā un pagalma. Abu ieejas durvju ailes ir pašauras, turklāt, lai ieietu ēkā, jāšķērso slieksnis un kāpnes. Ēkai ir četri stāvi un tos savieno tikai kāpnes, lifta nav. Lai cilvēks ratiņkrēslā nokļūtu uz citu stāvu, jālūdz palīdzība. Gaiteņi un ieejas auditorijās ir pietiekami platas, lai pa tiem varētu pārvietoties ratiņkrēslu lietotāji. Atsevišķās auditorijās iespējams nokļūt, šķērsojot pagalmu un izmantojot pagalma kāpnes.

Koledžā ir vienota auditoriju norāžu sistēma, bet telpas nav numurētas Braila rakstā. Labierīcībās nav paplašinātu kabīņu un kabīņu, kas būtu aprīkotas ar atbalsta rokturiem.

Studiju procesa ietvaros studējošie apmeklē dažādas kultūras iestādes un uzņēmumus, regulāri apmeklē kultūras pasākumus. Koledžas studiju programmu sastāvdaļa ir mācību prakse, kuras laikā studējošie 16 nedēļas gūst praktisko pieredzi dažādās iestādēs ārpus Kultūras koledžas telpām.

 

Bibliotēkas pieejamība

Koledžas bibliotēka atrodas ēkas pirmajā stāvā, bibliotēkas durvis ir pietiekami platas. Tomēr bibliotēka ir grūti pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem: ieeja bibliotēkā ir caur pagalma durvīm, jāšķērso slieksnis un kāpnes. Lai nokļūtu otrajā bibliotēkas zālē, jāšķērso neliels slieksnis.

Bibliotēkas darba vietas ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem: pie lasītavas galdiem vai datorgaldiem iespējams piebraukt ar ratiņkrēslu, galdiem nav atvilkņu. Multifunkcionālā kopēšanas/izdrukas ierīce aprīkota ar speciālo rokturi personām ar kustību traucējumiem.

 

Speciālo ierīču / programmatūras grāmatu lasīšanai cilvēkiem ar redzes traucējumiem bibliotēkā nav.  Nepieciešamības gadījumā bibliotekārie pakalpojumi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tiek nodrošināti individuāli.