Absolventi

BAIBA PRINDULE-RENCE

Pasākumu un kāzu dekoratore, Feja.lv vadītāja.

Baiba, kā pati norāda, ir pašsludināta vides stiliste. Viņa ir viena no Latvijas atpazīstamākajām kāzu, pasākumu un vides dekoratorēm un nesen izdevusi arī grāmatu “Svinam”, kas sniedz idejas skaistai dzīves svinēšanai.

Baiba norāda: “Ir ēdienu stilisti, modes stilisti, es esmu vides stiliste. Savā ikdienas darbībā aptveru plašu lauku – korporatīvo un individuālo pasākumu, kāzu noformējums un dizains, fotosesiju vides un ēdienu dizains, produktu dizains un sajūtu foto noformējumi. Latvijas Kultūras koledžā studēju kultūras menedžmentu ar specializāciju “Teātra režija”. Tur sastapos ar scenogrāfiju un sapratu, ka tā mani interesē vairāk par pašu teātra režiju.”

Lielākā vērtība Koledžā bija un ir vieslektori un pasniedzēji, kuri darbojas arī praksē. Cilvēki no kuriem tu vari ķert un grābt zināšanas un pieredzes. Bet negaidi, ka tev kāds tās ieliks mutē, tās ir jāņem, jājautā, jānoskaidro pašam.

Es vēlētos pateikt Latvijas Kultūras koledžas studentiem, ka tas ir normāli, ka no sākuma viss liekas neiespējami! Bet jo vairāk Tu darīsi, jo iespējamāk kļūs! Tici man!

LAILA SILIŅA

Apdrukas darbnīcas Rock Print Studio dibinātāja un vadītāja.

Kultūras koledžas laikā man bija iespēja kolorītu personību lokā mācīties no praktizējošu profesionāļu pieredzes un uzsūkt enerģiju rīkoties pašai. Tā iemāca studentam uzdrīkstēties aizvērt mācību grāmatu un pārbaudīt procesus praksē.

 

 

LĪVA KLEINBERGA

Viena no dibinātājām, uzņēmuma vadītājām radošajā pasākumu aģentūrā “ikods”.

Jau vidusskolā zināju, ka mana nākotnes profesija būs saistīta ar pasākumu organizēšanu. Izvēloties skolas, kur pēc vidusskolas mācīties, tieši Latvijas Kultūras koledža bija tā, kas mani uzrunāja izstādē “Skola 2009”.

Pavadītais laiks koledžā bija viens no spilgtākajiem dzīves posmiem. Koledža studiju laikā bija ne tikai vieta, kur iegūt zināšanas, bet tā bija arī manas otrās mājas. Mēs labprāt tur pavadījām ilgāku laiku, nekā to prasīja lekciju skaits.

Viennozīmīgi, iegūtās zināšanas koledžā varu pielietot ikdienā. Process, kas paver jaunus apvāršņus un iespējas, tā ir  prakse studiju laikā, tieši šādi sākās mans ceļš līdz pašas dibinātam uzņēmumam. Savu pirmo praksi izvēlējos tuvāk mājām – dzimtās pilsētas kultūras namu, kas ir ļoti jauki un sentimentāli, bet sapratu, ka lauciņš ir pa mazu.

Nākošajā praksē nenobijos un nosūtīju savu CV vienai no lielākajām pasākumu aģentūrām Latvijā. Tā nu sanāca, ka mani paņēma ziemas praksē, pēc tam vasarā sāku strādāt par projektu vadītāja asistenti, tad kļuvu par projektu vadītāju un vēlāk projektu direktori, bet šodien esmu sava uzņēmuma vadītāja.

Visvislielākais paldies par koledžā iegūtajām zināšanām mūsu kursa “mammai” Annai Jansonei, kas nesavtīgi dalījās ar savu lielo pieredzi pasākumu organizēšanā un jau kopš pirmās dienas koledžā mūs mudināja un  ļāva iesaistīties dažādu pasākumu radīšanā (Kultūras koledžas izlaiduma organizēšana, Ziedoņdārza svētku organizēšanu, līdzdalība Dziesmu svētkos u.c. pasākumos).

Ja salīdzina abas skolas, kurās esmu mācījusies,  tad varu skaļi teikt, ka studentam būtisks ir cilvēciskais faktors, kad ar Tevi aprunājas, paskaidro, uzklausa un saprot. Tieši tas viss bija koledžā. Vēlāk, mācoties citā augstskolā, sapratu – Tu esi tikai kārtējais gabaliņš uz konveijera lentas, bet studentam ir svarīgi tikt sadzirdētam.

 

 

 

IVETA BAUMANE

Mūziķe, dzied un spēlē vijoli vairākos muzikālos projektos, grupas ElektroFolk soliste.

Vadījusi LNT mūzikas raidījumu “Dzintara Dziesmas”. Līdz šim sadarbojusies ar vairākiem Latvijā pazīstamiem mūziķiem: Ingars Viļums (Prāta Vētra), DJ [Ex] da Bass, Roberts Pētersons, Gunārs Kalniņš, Armands Alksnis un daudziem citiem, kā arī bijusi fona dziedātāja Donam, Jānim Stībelim, Normundam Rutulim, Gustavo, šovā „Izklausies Redzēts” u.c.

Ņemot vērā, ka mana pamatnodarbošanās ir mūzika, mani jau kādu laiku interesēja ar mūzikas menedžmentu saistīti jautājumi, tāpēc ļoti nopriecājos, kad uzzināju, ka Latvijas Kultūras koledža piedāvā studiju kursu mūzikas menedžmentā. Tiklīdz uzzināju par šādu studiju kursu, uzreiz pieteicos studijām, un ne vienu brīdi to nenožēloju. Studiju laiku tik ļoti izbaudīju, ka divi ar pusi gadi paskrēja nemanot un pat bija žēl, ka tas laiks tik ātri ir pagājis.

Mani iedvesmoja koledžā valdošā radošā gaisotne un pasniedzēji, no kuriem daudzi ir mūzikas nozares profesionāļi: Elita Mīlgrāve, Aivars Hermanis, Mirdza Zīvere, Aija Strazdiņa u.c. Liels paldies viņiem par dotajām zināšanām un iedvesmu turpināt darbu mūzikas biznesā!

Patika visas nodarbības, bet visvairāk prakstiskās nodarbības – retorika pie Māras Liniņas, praktikums lietišķajā saskarsmē un skatuves darbības pamati pie Edītes Neimanes. Tāpat ļoti noderīgas bija mārketinga, grāmatvedības un projektu vadības nodarbības, jo bez šīm zināšanām nevar iztikt neviens kultūras nozares pārstāvis, tāpēc liels paldies arī Gitai Seņkai un Lindai Rātfeldei-Rubezei.

Latvijas Kultūras koledžā iegūtās zināšanas šobrīd izmantoju savā profesionālajā darbībā, gan vadot  muzikālos projektus, gan atrodoties uz skatuves.

 

 

 

SIGNE VOLKOVIČA

Modes zīmola “BagC” dizainere un īpašniece.

Koledža. Pārmaiņu laiks, līdzīgi domājošie, viens no dzīves mērķiem, pasniedzēji, kuri iedvesmo. Tā, protams, varētu turpināt un turpināt. Mīļie, tā vairs nav vidusskola. Tā jau ir tava izvēle, tavs dzīves aicinājums un tavas piepildītās vērtības.

Šis solis tev parādīs citu ceļu, jaunu un iedvesmas bagātu ceļu. Tikai iemācies to paņemt un novērtēt.
Šis ir tikai viens sajūtu raksturojums tam, ko es domāju par Latvijas Kultūras koledžu. Es satiku brīnišķīgas draudzenes, kuras nebaidās būt tādas kādas viņas ir, iepazinu neaprakstāmi zināšanām bagātus pasniedzējus, kuri palīdzēja, kritizēja un sniedza iespējas.
Tad, kad es nonācu šajā studiju vidē, man, viennozīmīgi, pavērās redzesloks par visu. Tā ir liela vērtība – domāt radoši, racionāli un reizē arī reālistiski.
Programma ar nosaukumu: “Kultūras menedžeris ar specializāciju modes menedžmentā”, ļāva man satikt īstos cilvēkus, īstajā vietā un laikā. Apmeklējot prakses, organizējot modes skati un vienkārši studējot.
Šis bija jauns sākums manai biznesa līnijai: BagC. Pirmās somas gozējās pirmajā LKK modes skatē Rīga TV 24 studijā. Spilgts piemērs tam, ja vari nosapņot, tad vari arī piepildīt.
Iegūtās zināšanas ir pielietojamas itin visur. Menedžmentu ir jāmācās visiem – vai nu tu strādāsi kultūras jomā vai nē. Savu dzīvi taču ir jāprot plānot un “audzēt” pašam.  LKK – bizness, māksla, mode, vēsture, datorgrafika – viss vienkopus, mazā, jaukā un bezgala svarīgā telpā.
Katrs pasniedzējs bija un, varu likt roku uz sirds, ka ir, brīnišķīgs, zinošs, ar vēlmi iemācīt un degsmi izzināt. Vislielākais paldies programmas izveidotājai Elīzai Ceskai Feldmanei, koledžas direktorei Sandrai Plotai un programmas vadītājai Dainai Gāgai Ēķei. Bez Jums dāmas, šis nebūtu iespējams.
Vienmēr esmu teikusi, ka ja nebūtu līdzcilvēki, tad mēs nebūtu tur kur esam, bez cilvēkiem, ar dziļu sirdi un augstu vērtību skalu – nu nekur!
Bučas vismīļākās!!!

 

 

NORMUNDS RUTULIS

Mūziķis, TV un radio personība, dīdžejs.

Esmu mūziķis Normunds Rutulis. Mūzikai manā dzīvē ir liela nozīme. Bez tās grūti iedomāties manu ģimeni un arī manu darbošanos radio, TV un DJ jomā. Lepojos arī ar 10 iegūtām Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvām, ieskaņotiem un izdotiem 14 dziesmu albumiem, tostarp 9 solo albumiem. Desmitais jau ir gatavs un tiks publicēts 2019. gada pavasarī.
Studijas koledžā man vispirms atgrieza degsmi klausīties un izzināt. Tā kā mācības sāku 35 gadu vecumā, atrodoties kopā ar jauniešiem, kļuvu arī emocionāli jaunāks. Un, manuprāt, amizanti taču interesanti – no jauna iemācījos rakstīt ar pildspalvu un konspektēt. Patika visas nodarbības, īpaši režija pie Imanta Jaunzema.
Nopietnāk sapratu uzveduma veidošanas principus, nozīmi un sasniedzamo rezultātu. To izmantoju arī savos koncertu un citos sociālajos projektos.
LKK ir īstā vieta, radoši un mūsdienīgi domājošiem jauniešiem, kur sajust piederību kultūras videi, smelties zināšanas un saņemt nepieciešamo atbalstu savu ideju realizācijai. Lieliska platforma, lai kļūtu noderīgāks savai Dzimtenei!

KASPARS BLŪMS – BLŪMANIS

Esmu brīvmākslinieks, SIA “Kašera sapņu fabrika” īpašnieks, biedrības” Eiropas Kustība Latvijā” valdes loceklis, RIGATV24 šova Rīgas stila pavēlnieks vadītājs.

Latvijas Kultūras koledža ir bijusi manas dzīves viens no lielākajiem pagrieziena punktiem! Nekad neaizmirsīšu pirmo dienu skolā – super kautrīgs, nepārliecināts, nezinādams savu misiju dzīvē, un pēdējo dienu skolā – mirdzošas acis, atvērta sirds, augsts pašnovērtējums, milzīga pieredze, pozitīvs skatījums uz nākotni un pilnīga apzināšanās ko darīt ar savu dzīvi! LKK nebija tikai skola, studijas, tās bija manas mājas un vienmēr būs! Te ir maģija! Te ir fantastiskas atmiņas! Te ir dzīve! Vienmēr, kad soļoju garām skolas ēkai – es smaidu un pie sevis noberu -“Ai, kā man gribas atkal studēt!” Paldies! Paldies! Paldies!