Meringue modes skate

MERINGUE MODES SKATE

Vislatvijas jauno dizaineru konkursu “MERINGUE” organizē LKA Latvijas Kultūras koledžas studenti un pasniedzēji sadarbībā ar biedrību “Latvijas Modes palāta”. Sākotnēji projekts “MERINGUE” tika radīts kā Latvijas Kultūras koledžas Modes un dizaina menedžmenta specializācijas mācību platforma, kur studenti iemācītos praktiski pielietot teorētiski iegūtās zināšanas un uzsāktu kontaktu veidošanu profesionālajā sfērā.

Šodien mācību platforma “MERINGUE” ir pārtapusi par vislatvijas jauno dizaineru, kura mērķis ir atklāt un popularizēt jaunos modes dizainerus plašā sabiedrībā, sniegt iespēju modes dizaina studentiem jau studiju procesa laikā gūt praktisku pieredzi, zināšanas un prasmes dalībai industrijā notiekošās modes skatēs, īstenojot kolekcijas sagatavošanas un demonstrēšanas ciklu patstāvīgi, kā arī atbalstīt jauno dizaineru tālāko attīstību un ātrāku integrēšanos modes industrijā, veicinot zināšanu un pieredzes apmaiņu, kā arī nodrošinot praktisku atbalstu kolekcijas komercializācijas, specializētu kursu, publicitātes atbalsta veidošanā.

Vislatvijas jauno dizaineru konkurss “MERINGUE” ir vienīgā modes skate Latvijā, kas, pēc īpaša un rūpīga atlases procesa, apvieno pieredzējušo un jauno dizaineru kolekcijas. Pasākumu apmeklē Latvijas modes veidotāji un sabiedrībā zināmi cilvēki, Latvijas jaunie modes dizaineri, studenti. Savukārt modes skates dalībnieki ir jaunie modes dizaina talanti no Latvijas mākslas un dizaina skolām.

 

ŠĪ GADA MODES SKATES TĒMA

Cīņā par skaisto jeb Fight For Beauty.

 

PROJEKTA MISIJA

Veicināt modes menedžeru un dizaineru sadarbību, informēt par modes menedžera profesiju un skaidrot – kas ir modes menedžeris un kā viņš var palīdzēt augt dizaineru karjerām un modes namu zīmoliem.

 

PROJEKTA MĒRĶAUDITORIJA

Latvijas topošie un esošie jaunie modes dizaineri, dažādi zīmoli un modes menedžeri. Latvijas modes entuziasti un industrijas profesionāļi.