Koris Bonum Cultura

 

kora_bonum_cultura_logo

Varbūt esi pamanījis, ka koledža ir palikusi dziedošāka, jo pēc ilga laika ir parādījies koris ar īpašu nosaukumu – Bonum Cultura. Bonum latīņu valodā nozīmē – labs. Cultura – gan jau paši saprotat. Tātad mūsu koledžā ir iemiesojusies Labā Kultūra. Nekas tāds nebūtu noticis, ja koledžā nebūtu nokļuvis entuziasma pilnais mūzikas menedžmenta pirmā kursa students Lauris, kas ir arī kora mākslinieciskais vadītājs.

Laurim Lieldienam ir kordiriģenta izglītība. Kopā ar dažādiem kolektīviem koru festivālos Francijā viņš piedalījies jau vairākus gadus un sapratis, ka dalībai šādos pasākumos nepieciešamas arī zināšanas menedžmentā.

„Ideja par kora dibināšanu radās studiju laikā. Kora dibināšanu sekmēja arī citu studentu vēlme dziedāt. Kad 2013. gada 19.septembrī sarīkoju pirmo tikšanos ar tiem studentiem, kuri vēlas dziedāt korī, nebiju cerējis uz tik lielu atsaucību, tāpēc biju patīkami pārsteigts, ka koris tiešām interesē jauniešus un viņi uz mēģinājumu atnākuši ar prieku. Pirmajā tikšanās reizē korī uzņēmu pilnīgi visus interesentus, arī tos, kuriem ir „kvalitātes defektiņi”, jo es uzskatu, ka jebkuru var iemācīt dziedāt. Nepiekrītu tiem, kuri uzskata, ka ir cilvēki, kam „lācis uz ausīm un balss saitēm uzkāpis”, jo, manuprāt, iemācīt dziedāt var jebkuru, tikai rezultāta sasniegšanā jāiegulda attiecīgi lielāks vai mazāks darbs,” stāsta Lauris Lieldiens.

Lauris LieldiensLauris Lieldiens uzsver, ka koristiem ir ne tikai skanīgas balsis, bet arī prasmes spēlēt dažādus mūzikas instrumentus – perkusijas, ģitāru, vijoli un flautu. „Domājot par to, kādos skaņdarbos izpaust un pilnveidot dažādos koristu talantus, ir radušās pāris „ķecerīgas” idejas, varbūt ne gluži par rokoperu, taču tās pagaidām lai paliek neizpaustas,” noslēpumaini saka kora „Bonum Cultura” vadītājs.

Dalība koru festivālā Francijā nav vienīgais pasākums, kam gatavojas koris „Bonum Cultura”. Pašlaik koristi latviešu, lietuviešu un igauņu valodā apgūst repertuāru 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkiem „Gaudeamus”, kas notiks Daugavpilī šā gada jūnija beigās. Savukārt šā gada maijā paredzēta dalība Ziedoņdārza svētkos.

Kora mēģinājumi galvenokārt notiek otrdienās un ceturtdienās pulksten 19:00, Baltajā zāle, bet izņēmuma gadījumos pārceļas arī uz citām telpām koledžā.

Seko kora aktivitātēm facebook un  mājas lapā.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));