Studenti veido brīvdabas festivālu “foRest” forest press 2 Full view

Studenti veido brīvdabas festivālu “foRest”

Festivāls “foRest” ir mūzikas, mākslas un brīvdabas notikums, kas sevi pozicionē “ārpus pilsētas kņadas, tuvāk dabai un prom no civilizācijas. Savā ziņā – tiekšanās uz brīvību, divas dienas bez WIFI, bet labā kompānijā”. Brīvdabas festivāls “foRest” norisināsies 20-21. maijā, Jaunsvirlaukas pagastā, Jelgavas novadā.

Pēc pandēmijas un kara ēnā, nesaprotamā laikā un neprognozējamā rītdienā – Latvijas Kultūras koledžas studenti, absolventi un draugi kopā ar radošo apvienību „Vārnu Laiks” rīko šo notikumu, mācību ietvaros, pietuvinātu reālajai dzīvei un tās prasībām. Divu dienu garumā – mūzika, māksla, brīvība vai vienkārši atpūta.

Uz skatuves – igauņu indī/alternatīvā roka grupa “Sibyl Vane”, lietuviešu postindustriālā “tumšā folka” apvienība “Vėlių Namai”, pašmāju postrokeri “Nostra”, “Zelta mikrofona” finālisti roka un metālmūzikas albumu nominācijā “Nova Koma”, “stoner rock” pārstāvji “Four Minute Man”, psihedēliskais blūzroks “Advanced Blue”, drūmā un smagnējā “doom metal” grupa “Zintnieks”, nedefinējamā žanrā spēlējošā “Zōna”, progresīvie blekmetālisti “Hesychia” u.c.

Sarunu blokā – par mākslu, mūziku, stereotipiem, pavisam jaunā paaudze un mēs – jau kaut ko redzējušie, sasniegušie, izdarījušie. Ar saviem stāstiem, jokiem, padomiem. Abas puses runā, dalās, diskutē.

“Pieturoties pie DIY (dari pats) tradīcijas un formāta, bet uzsvars joprojām uz kvalitāti. Divas dienas brīvdabā ar alternatīvo mūziku dažādās izpausmēs, bez noteiktiem rāmjiem. Pasaule mazliet sajukusi prātā, mēs visi esam noguruši no tā, un tāpēc ir laiks doties mežā – pie odiem, dunduriem un prom no pilsētas,” tā organizatori.

Ja precīzāk – “foRest” būs divu mūzikas menedžmenta un tehniskās producēšanas studentu kursa darbi. “Notikumu darbina studenti – viņi mācās. Tikai nedarot nekļūdās. Bet viņi ir forši, kreatīvi un nāks vietā, kad mūsu termiņš iet uz beigām,” tā pats aizbildnis piesaka festivāla radošo komandu. “Festivāls nepretendē uz statusu, bet pretendē sapulcināt uz mazu brīvību. Mūzikas, mākslas, kopienas vai vienkārši prom no pilsētas [brīvību], kur neērtības un komforta zona ir sava veida izaicinājums.”

 

Biļetes iepriekšpārdošanā: https://ticketshop.lv/site/events/view/4082

Vairāk info: https://www.facebook.com/events/426780409195395

Festivāla Spotify playlist šeit https://ej.uz/spotifyforest