Absolventam pa pēdām! #Kristaps Maļarčiks

Lai iemācītos jaunas lietas, ir jāspēj izkāpt no savas komforta zonas. Reizēm tas ir tik grūti, ka pietrūkst spēka, bet lielākoties, tas ir piedzīvojums, kas atver pavisam jaunas durvis un tajās ielaiž jaunus cilvēkus. Mums prieks, ka mēs spējam atrast un nospodrināt īstus dimantus, kas savu darbu dara ar sirdi un pasauli padara labāku.

Lasi interviju ar Kristapu, un iedvesmojies arī Tu!

1. Ko esi ieguvis, studējot Latvijas Kultūras koledžā?

Koledžā iestājos ar konkrētu mērķi – vēlējos profesionāli organizēt pasākumus. Tāpēc studējot centos maksimāli iesaistīties visos koledžas studentu pasākumos – Valentīndienas muzikālajā uzvedumā,  Ziedoņdārza svētkos, pirmā kursa iesvētībās Hellovine ballītes stilā un citos studentu veidotajos pasākumos. Paralēli studijām, organizēju Beer pong turnīrus un čempionātus. Man patīk būt kustībā, tāpēc arī šobrīd strādāju pie jauna pasākuma  – ‘’Jenotu Urban Trap Festival’’ 14. augustā Brīvības ielā 137. Ja godīgi – tad doma par šo festivālu man palīdzēja pārciest Covid-19 ierobežojumu laiku. Mana koledžā iegūtā kvalifikācija ir kultūras menedžeris ar specializāciju skatuves mākslās, bet praktiski šobrīd esmu aktīvs pasākumu organizators. Studējot esmu pilnveidojis tieši savas prasmes pasākumu menedžmentā – pārzinu un labāk izprotu ar visas ar pasākumu saistītās norises – gan skaņas, gan gaismas nodrošinājumu, gan tāmes, atļaujas, gan darbu komandā. Esmu ieguvis daudz jaunu kontaktu un arī domu biedrus – studentus no citām specializācijām, kopīgi darbojoties projektos.

2. Ar kuru savu pasākumu Tu lepojies visvairāk?

Tas bija mans kvalifikācijas darbs  ‘’Dzīvnieku patversmes ‘’Labās mājas’’ labdarības koncerts.’’ Es vēlējos organizēt tieši labdarības koncertu, lai būtu gandarījums, ka izdevies kādam palīdzēt. Toties izaicinājums bija to veidot kā tiešsaistes pasākumu tieši Ziemassvētku laikā, kad pasākumi klātienē bija aizliegti. Man paveicās ar komandas biedriem, jo Niks Grīslis kā pasākumu tehniskais producents risināja visus tehniskos jautājumus, Annija Siliņa ar pieredzi mūzikas menedžmentā organizēja koncertu, bet Elza Rezčikova kā multimediju producēšanas specializācijas studente nodrošināja pasākuma publicitāti. Kopā visi pirmo reizi apguvām tiešsaistes pasākumu specifiku, ar padomiem straumēšanā atbalstīja pasniedzēja Sabīne Moore-Indriksone. Tad arī izjutu, ko nozīmē būt vadītājam, kā pieņemt lēmumus. Taču visvairāk iepriecināja iespēja apgūt ko jaunu un labdarības koncerta reālais ieguvums dzīvnieku patversmei.

3. Kā redzi savu nākotni kultūrā?

Es turpināšu organizēt pasākumus jauniešiem. Runājot ar sponsoriem, dažkārt atvainojos, ka manas komunikācijas prasmes pēdējo sešu mēnešu laikā ir nedaudz ‘’ierūsējušas’’, tāpēc skaidri zinu, ka jauniem cilvēkiem ir nepieciešams tikties un socializēties. Manos pasākumos ir iespējams gan parunāties, gan apgūt jaunus interesantus laika kavēkļus. Tāda solās būt jau minētā augusta festivāla izklaidējošā daļa ‘’ Ultimate Game Night’’ komandām. Manas idejas atbalsta sporta biljarda klubs ‘’BAMS Pool house’’, piedāvājot telpas dažādiem pasākumiem, kā arī sadarbībā ar šo vietu esam procesā uz jaunas kultūrtelpas atvēršanu. Beer pongs sākumā man bija hobijs, taču tagad man ir sapnis organizēt beer ponga Eiropas čempionātu Latvijā, jo komandas no Baltijas jau piedalās.

4. Ko ieteiktu topošajiem studentiem ?

Studēt ar mērķi un nebaidīties, galvenais ir darīt un izkāpt no savas komforta zonas, jo uzskatu, ka tad tu gūsi lielāko pieredzi un iemaņas. Jau pirmajā kursā skaidri zināt, ko vēlies sasniegt un tad izmantot visas koledžas dotās iespējas – dalību projektos, radošos studiju darbus, kontaktus ar kursa biedriem un atbalstu no pasniedzējiem.