KOLEDŽĀ BŪS PIEEJAMAS STUDIJAS “SKATUVES DIZAINĀ” _MG_8606 Full view

KOLEDŽĀ BŪS PIEEJAMAS STUDIJAS “SKATUVES DIZAINĀ”

Sākot no 2015./2016. mācību gada, LKA Latvijas Kultūras koledža piedāvās jaunu studiju virzienu “Skatuves dizains”, kurā ļaus apgūt skatuves, telpas, izstādes un koncerta veidošanas paņēmienus.

LKA Latvijas Kultūras koledža īsteno augstāko profesionālo izglītību Latvijā, kā dēļ pie tās regulāri vēršas kultūras jomas profesionāļi ar ierosinājumiem īstenot izglītības programmu, kas sagatavo noteiktu nozaru speciālistus. Atsaucoties uz nozaru pieprasījumu, 2014. gadā LKA Latvijas Kultūras koledža īstenoja studiju virzienu “Modes menedžmenta” un “Skatuves tehniskā apskaņošana” specializācijas. Savukārt šogad esošo specializāciju klāstu papildinās studiju virziens “Skatuves dizains”.

“Dirty Deal Teatro” mākslinieks un jaunizveidotās specializācijas vadītājs Uģis Bērziņš par skatuves dizaina specializāciju saka, ka tā “piedāvā apgūt skatuves, telpas, izstādes vai koncerta veidošanas paņēmienus, kas palīdz konkrētajam pasākumam nodot vēstījumu līdz skatītājam. Skatuves dizaina programmā būs iespēja apgūt vizuālās mākslas pamatzināšanas, kā arī apgūt zināšanas audio, video, foto un gaismošanas pamatos. Studiju laikā tiks iegūtas spējas konstruēt un darboties trīsdimensiju vidē un maketēšanā, kā arī būs iespēja apgūt kompozīciju, kostīmu dizainu, grafisko dizainu un pamatus režijā un dramaturģijā.”

LKA Latvijas Kultūras koledžas vēsture aizsākās 1946. gadā. Šobrīd tā ir ne-universitātes tipa augstskola, kas Latvijā realizē 1. līmeņa augstāko profesionālo izglītību. Tā piedāvā studijas Mūsdienu un laikmetīgajā dejā, Izrāžu un sarīkojumu producēšanā, Sarīkojumu veidošanā un vadīšanā, Teātra mākslā, Mūzikas menedžmentā, Radošajā fotogrāfijā, Dizaina menedžmentā, Modes menedžmentā, Gaismas dizainā, Mediju producēšanā, Pasākumu tehniskajā apskaņošanā, Reklāmā un sabiedriskajās attiecībās, Kultūras tūrismā, Bibliotēku informācijas speciālista un Izglītības iestāžu bibliotekāra arodos.