KULTŪRAS MENEDŽERIS AR SPECIALIZĀCIJU RADOŠAJĀ FOTOGRĀFIJĀ
Specializācijas mērķis
Paralēli vispārizglītojošajiem priekšmetiem humanitārajās zinātnēs un profesionālajām studijām menedžmentā studenti iegūst praktiskās iemaņas gan fotogrāfiskā attēla lietišķajā ražošanā, gan radošajā veidošanā. Kā nozīmīgākā prasība šajā programmā ir izvirzīta jēgpilnas un mērķtiecīgi veidotas vizuālas konstrukcijas jaunrades prasmes apgūšana, kas pieļauj patstāvīgu darbu foto-producenta amatā, bet izcilības gadījumā attīsta kompetences darbam ar citu autoru attēliem, kas atbilst foto redaktora un kuratora kompetences līmenim.
Studiju laikā tiek apgūta attēla veidošana ar digitālo un fizikāli-ķīmisko procesu, iemaņas darbam dabiskajā un mākslīgajā apgaismojumā, plašas digitālās apstrādes iemaņas. Prasmju slīpēšanai ārpuslekciju laikā pieejama labaratorija un foto studija. Izglītības procesā ir integrēta filmēšana un montāža, kā arī mājaslapu konstruēšana. Jēgpilna vizuāla vēstījuma sagatavošanas prasmes tiek nodrošinātas ar plašu fotogrāfikās domāšanas attīstības kursu saturu. Tiek apskatītas gan pagātnē bijušās aktualitātes, gan ari mūsu laikmeta tendences un to atšķirības.
Liekot uzsvaru uz vizuālo pratību (visual literacy), studiju laikā tiek sagatavotas konkurētspējīgas personas, kur;am piemīt zinātniskā izpratība (scientific literacy), ekonomiskā izpratība (economic literacy), multikulturālā izpratība (multicultural literacy), tehnoloģiskā izpratība (technological literacy), informācijas izpratība (information literacy), globālā apzināšanās (global awareness), un tiek veicinātas tās iemaņas, kas ir pieprasītas tirgū, kā arī attīsta kompetences, kuras nodrošina iespēju patstāvīgi attīstīties turpmākajās dzīves gaitās, kas apliecina specializācijas spēju sagatavot studējošos patstāvīgai dzīvei.