TIEŠSAISTĒ: Risku vadība pasākumu organizēšanā un drošības plāns pasākumos

Tuvojoties brīvdabas pasākumu sezonai, organizatoriem ir jāapbruņojas ar zināšanām un prasmēm, kā sarīkot drošu pasākumu.

Kultūras notikumu organizatoriem, pilsētu un novadu svētku, brīvdabas pasākumu un koncertu rīkotājiem pilnveidot zināšanas un apgūt prasmes izstrādāt drošības plānu pasākumiem atbilstoši drošības plāna izstrādāšanas vadlīnijām, par ko izsmeļoši stāstīs un ar praktiskiem piemēriem papildinās Valsts drošības dienesta pārstāvji.

Pasākumu organizatoriem ir jābūt gataviem pieņemt atbildīgus lēmumus jebkurā situācijā, tādēļ ir nepieciešamas pilnveidotas zināšanas par risku vadības procesu, padziļināta par Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu un likuma grozījumiem, ko nodrošinās pieredzējušu drošības ekspertu skaidrojums ar praktiskiem piemēriem. Padziļināt izpratni par atbildīgu pasākumu norises vietu izvēli, ņemot vērā ugunsdrošības ekspertu ieteikumus, un pilnveidot zināšanas par pasākumu tiesisko regulējumu. Pasākumu organizēšanā būtiska loma ir efektīvai risku pārvaldības sistēmai, kas nodrošina savlaicīgu risku identificēšanu, novērtēšanu, riska mazināšanu vai novēršanu un risku kontroles procesu. Kursa mērķis ir pilnveidot pasākumu rīkotāju zināšanas par risku vadības procesu, padziļināt izpratni par pasākumiem raksturīgāko risku prevenciju, gūt prasmi izstrādāt risku vadības plānu un īstenot risku kontroli.

Mērķauditorija – Kultūras notikumu organizatori, pilsētu un novadu svētku, brīvdabas pasākumus un koncertu rīkotāji, kultūras projektu un iestāžu vadītāji, producenti, kultūras un izklaides industrijas darbinieki, jebkurš interesents, kurš grib organizēt pasākumu. Kurss būs noderīgs gan pieredzējušiem pasākumu rīkotājiem, gan iesācējiem.
Īstenošanas periods – No 2023. gada 22. februāra līdz 15. martam, 1 reizi nedēļā, trešdienās, tiešsaistē no 17:30-20:45.
Īstenošanas forma – Tiešsaistē, Zoom
Kursa apjoms – 16 akadēmiskās stundas tiešsaistē
Dalības maksa – 140 EUR

Kursa tēmas:

  • Pasākumiem raksturīgie riski. Risku vadības plāna izstrādāšanas pamatprincipi.
  • Pasākumu tiesiskais regulējums.
  • Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likums un likuma grozījumi, to praktiskā īstenošana pasākumu organizēšanā.
  • Drošības plāns. Drošības plāna izstrādāšanas vadlīnijas. Drošības plāna praktiska izstrādāšana.
  • Droša pasākuma organizēšanas pamatprincipi. Ugunsdrošības normatīvie regulējumi. Pasākumu norises vietu atbilstība.
  • Par sabiedrisko kārtību un drošību pasākumā atbildīgā persona. Pasākumiem raksturīgāko risku preventīva pārvaldība.

Sīkāk par programmu skatīt šeit!

Pieteikšanās līdz 20.02.2023.

Pasniedzēji:

Brigita Rozenbrika – Pasākumu un filmu producente ar ilggadīgu pieredzi dažāda mēroga vietēju un starptautisku pasākumu un filmu producēšanā. Darbojusies Starptautiskajā Filmu festivālā “Arsenāls”, strādājusi Dziesmu un deju svētku vadības grupā, bijusi Rīgas 800 gades svinību virsproducente, Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa producente, Starptautiskās Eiropas kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijas 2014 izpildproducente, Depeche Mode, Elton John, Lady Gaga, Rammstein, Foo Fighters un vairāk nekā 50 starptautisku mākslinieku koncertu organizatore, LKA LKK docente.

Baiba Erdmane – Absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti un kultūras nozarē strādā kopš 2005. gada. Strādājusi Kultūras ministrijā, ir bijusi 2008. un 2013. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku juridiskās darba grupas vadītāja, bijusi Latvijas Nacionālā kultūras centra juriste. Vairākus gadus strādājusi kā Baltijas lielākā mūzikas festivāla “Positivus” juriste. Piedalījusies daudzu liela mēroga pasākumu organizēšanā (starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”, 2010. gada “Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki”, Brīvdabas muzeja Gadatirgus, vairāki starptautisku izpildītāju koncerti u.c.). Kopš 2020. gada strādā Nacionālajā kino centrā. Regulāri lasa lekcijas kultūras nozarē par autortiesībām un pasākumu realizācijai nozīmīgu normatīvo regulējumu. Sadarbojusies ar vairākiem pasākumu nozares uzņēmumiem. LKA LKK lektore.

Atbildīgo drošības dienestu pārstāvji un eksperti

Aleksandrs Bukēvičs – drošības eksperts, bijušais Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks.

Valsts drošības dienesta pārstāvji – paaugstināta riska pasākumu drošības plāna izstrādāšanas vadlīniju izveidotāji.

Agnis Pūpols – ugunsdrošības eksperts

Konstantīns Rubīns – Latvijas Futbola federācijas drošības virsnieks, Eirovīzijas dziesmu konkursa 2003 drošības koordinators, Pasaules hokeja čempionāta 2006 drošības koncepcijas vadītājs, vairāku Dziesmu un deju svētku drošības eksperts, Positivus festivāla un daudzu lielkoncertu drošības eksperts.

 

Sīkāka infromācija par tālākizglītības kursiem:
Tālākizglītības un ERASMUS+ projektu koordinators
Daiga Bokuma
[email protected]