No 13. novembra līdz 5. decembrim Rīgā norisināsies Latvijas Kultūras koledžas studentu veidots projekts MERINGUE, kura ietvaros notiks trīs īpaši pasākumi, kas vērsti uz modes un dizaina industrijas attīstību Latvijā.
Otrdien, 13. novembrī Latvijas Kultūras akadēmijas Radošās darbības centrā “Zirgu pasts” notiks atklāta diskusija “Modes dizaineru un menedžeru sadarbība Latvijā”, kurā nozares profesionāļi aicināti iesaistīties viedokļu apmaiņā par menedžmenta nozīmi modes un dizaina industrijas attīstībā Latvijā. Diskusijā piedalīsies tādi Latvijā atzīti modes eksperti kā modes mākslinieks Dāvids, “Latvijas modes palāta” vadītāja un uzņēmēja Dita Danosa, modes mākslinieks Bruno Birmanis un citi. Ikviens interesents aicināts vērot diskusiju klātienē un uzdot ar modes un dizaina industriju saistītus jautājumus diskusijas dalībniekiem.
Galvenais projekta MERINGUE pasākums ir modes skate Underground, kas norisināsies 27. novembrī Sūkņu stacijā un tiek rīkota sadarbībā ar modes zīmola STATUS BY SHTAMGUTS dibinātāju un galveno mākslinieku Arti Štamgūtu. Modes skatē tiks demonstrētas astoņas tērpu kolekcijas, no kurām septiņas veidojušas talantīgas modes dizaina studentes – Milana Felicija Semjonova un Laine Rozenšteina no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, Laima Jurča, Elīna Baltace un Baiba Tamane no Latvijas Mākslas akadēmijas, kā arī Agate Pudāne un Elvita Plenkova no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas. Savukārt, modes skates noslēdzošās daļas laikā klātesošajiem būs iespēja iepazīties ar neordinārā, ekspresīvā latviešu modes mākslinieka Arta Štamgūta zīmola STATUS BY STHAMGUTS jauno 2019. gada kolekciju HUMANS. Kolekcijas pamatā ir ideja par pasaules fizisko robežu neesamību – mēs visi esam cilvēki un dzīvojam uz vienas planētas.
Latvijas Kultūras koledžas projekts MERINGUE notiek jau trešo gadu, ar mērķi radīt platformu studentiem teorētiski apgūto zināšanu pielietošanai praksē, aktualizēt menedžera lomu modes un dizaina industrijā, kā arī veicināt dizaineru un menedžeru sadarbību. Projektu izstrādā un realizē Latvijas Kultūras koledžas studenti sadarbībā ar docētājiem un vieslektoriem, kuri projekta īstenošanas gaitā veic mentoru funkcijas.
Latvijas Kultūras koledža ir viena no pieredzes un tradīcijām bagātākajām koledžām Latvijā, kas piedāvā modernu izglītību kultūras, dejas un bibliotēku jomā, kā arī radošu vidi personības izaugsmei. Latvijas Kultūras koledža šobrīd piedāvā trīs studiju programmas ar vairākām darba tirgū aktuālām specializācijām: Mākslas institūciju pārvaldība (kultūras menedžeri dažādās specializācijās), Laikmetīgā deja (deju kolektīva vadītājs dažādās specializācijās) un Bibliotēkzinātne un informācija (bibliotekārs dažādās specializācijās). Koledžā studijas notiek pilna laika studiju formā. Koledža dibināta 1946. gadā kā Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikums un ir viena no pieredzes un tradīcijām bagātākajām koledžām Latvijā, kas piedāvā modernu izglītību kultūras jomā un radošu vidi personības izaugsmei.